narodziny

Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie

Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie
Informacja prasowa z dnia 14.02.2018 r. Kard. Walter Kasper, „Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie”, liczba stron: 144, cena: 20,00 zł, ISBN 978-83-8065-156-3

Informacja prasowa z dnia 14.02.2018 r.

Kard. Walter Kasper, „Zacznij wszystko na nowo. Wielki Post i Zmartwychwstanie”, liczba stron: 144, cena: 20,00 zł, ISBN 978-83-8065-156-3

Każdy Wielki Post jest nową szansą

Jaki jest sens mojego życia? Do czego jestem powołany jako chrześcijanin? Na te i wiele innych pytań powinien odpowiedzieć sobie każdy chrześcijanin na początku Wielkiego Postu. Niezwykle pomocnym drogowskazem może okazać się książka kard. Waltera Kaspera – „Zacznij wszystko na nowo.
Wielki Post i Zmartwychwstanie”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Jak przekonuje autor, próba odpowiedzi na te pytanie oraz szereg innych, pomoże zwrócić swoje życia w stronę Chrystusa. A jest to droga ku prawdziwemu życiu.

Wielki Post czasem ciszy i nawrócenia
Codziennie zabiegamy o wiele rzeczy, nasze terminarze są przepełnione. W takich warunkach łatwo stracić z oczu prawdziwy cel. Wielki Post i okres wielkanocny to najlepszy czas, by uświadomić sobie, że nikt z nas nie jest idealny – wszyscy musimy się nawrócić. Nie sprowadzajmy zatem Wielkiego Postu do pustego żołądka, bo nie o to w nim chodzi.

W tym czasie otrzymujemy przecież znacznie więcej – liturgia podsuwa nam liczne wskazówki, które Bóg zostawił dla nas w Piśmie Świętym. Dzięki nim możemy zacząć wszystko od nowa, wybrać drogę ku życiu oraz zrealizować prawdziwy cel Wielkiego Postu i Zmartwychwstania: odzyskać daną nam od Boga wolność. Podążaj zatem za właściwym drogowskazem. Szkoda czasu na błąkanie się!
Kardynał Kasper o nawróceniu

„Po Zmartwychwstaniu żadna sytuacja, choćby najbardziej zagmatwana, nie jest całkowicie beznadziejna – ani żadna choroba, ani niepełnosprawność, ani kryzys w relacjach małżeńskich czy zawodowych, ani wina czy błąd. Człowiek zawsze może zacząć na nowo, wypłynąć w rejs ku nieznanym lądom, rozpocząć nowe życie”.
O autorze:

KARDYNAŁ WALTER KASPER (ur. 1933) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyrazistszych hierarchów Kościoła katolickiego, profesor teologii dogmatycznej, ekumenista. Jako kardynał pełnił wiele znaczących funkcji, m.in. przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jest autorem licznych książek, w tym bestselleru „Miłosierdzie. Klucz do chrześcijańskiego życia” (Wydawnictwo Świętego Wojciecha, 2014), który polecał sam papież Franciszek.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *