narodziny

Jak restauracje dbają o swoich najmłodszych klientów?

Jak restauracje dbają o swoich najmłodszych klientów?
Łódź, 30 maja 2018 r. Informacja prasowa Kulinarne gusta ewoluują wraz z wiekiem, a szczególnie dzieci potrafią być bardzo wybredne. Nie smakuje im część potraw,

Łódź, 30 maja 2018 r.
Informacja prasowa

Kulinarne gusta ewoluują wraz z wiekiem, a szczególnie dzieci potrafią być bardzo wybredne. Nie smakuje im część potraw, odgarniają na bok nielubiane dodatki. Dziś jednak lokale gastronomiczne troszczą się o najmłodszych klientów jak nigdy wcześniej. Przygotowują dla nich specjalne pozycje w menu, które oferowane są także z dostawą pod drzwi. Z okazji Dnia Dziecka odpoczynek od gotowania i poświęcenie czasu swojej pociesze w domowym zaciszu to bardzo kusząca propozycja. Jakie dania możemy zatem zamówić z restauracji, aby najmłodsi byli z nich zadowoleni?
Pizza i nuggetsy z frytkami
Dzień Dziecka jest najlepszą okazją do chwilowej rezygnacji z rygorystycznego przestrzegania diety swoich pociech. Największą popularnością w ten dzień cieszy się pizza. Jest ona uwielbiana nie tylko przez najmłodszych, ale przez przedstawicieli absolutnie wszystkich grup wiekowych – informuje Anna Zając, Brand Manager PizzaPortal.pl Dzieciom lokale najczęściej proponują margheritę. Co więcej, może ona przybrać kształt misia czy rybki – dodaje. Drugą pozycją, której nie może zabraknąć w menu są nuggetsy z frytkami, z reguły serwowane w towarzystwie ulubionego sosu (najczęściej keczupu). Chrupiący, panierowany kurczak i złociste kawałki ziemniaków to zestaw, z którego każde dziecko będzie zadowolone.
Zupa pomidorowa i spaghetti
W sekcjach menu dedykowanym najmłodszym znajdziemy spaghetti bolognese, przygotowane z mniejszą ilością ostrych przypraw, zupę pomidorową (którą najprawdopodobniej lubi każdy) lub na mniejszy apetyt tosty z szynką i serem. Wiele restauracji oferuje także mniejsze porcje dań „dla dorosłych”. Takie rozwiązanie z jednej strony zapobiega wyrzucaniu jedzenia, z drugiej – przekłada się na wysokość rachunku.
A może coś słodkiego?
W przypadku słodkości wybór deserów jest praktycznie nieograniczony, oczywiście po wyeliminowaniu wariantów zawierających alkohol. Dziesiątki rodzajów ciast, gofry, czy naleśniki z kremem czekoladowym – z pewnością każdy łasuch znajdzie coś dla siebie, a jeżeli słodkości są uzupełnione o dodatki ze świeżych owoców – połączymy przyjemne z pożytecznym!
Jeśli zaplanowaliśmy spędzić ten dzień w domu, oglądając ulubiony film lub grając w gry planszowe, można skorzystać z ofert setek lokali, które pod same drzwi dostarczą wybraną potrawę. To także doskonały sposób na zrobienie smacznej niespodzianki swoim dzieciom.
Kontakt dla mediów:
Marta Rutkowska, 38PR & Content Communication, tel. 505 313 324, email: [email protected]
Marta Wróblewska, 38PR & Content Communication, tel. 505 265 268, email: [email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *