narodziny

Jak nowoczesne technologie zmieniają życie i czynią je wygodniejszym?

Jak nowoczesne technologie zmieniają życie i czynią je wygodniejszym?

Twórcy nowoczesnych technologii dążą do tego, by życie było łatwiejsze, a czynności, które musimy wykonać, ograniczały się do kilku kliknięć. Jak te rozwiązania przekładają się na codzienność i rynek dostaw? Eksperci PizzaPortal.pl przybliżają temat transakcji bezgotówkowych.

Coraz mniej osób korzysta z płatności gotówką, a sklepy, w których nie można dokonać transakcji z wykorzystaniem karty, należą do zdecydowanej mniejszości. Wielu z nas nie ma w portfelu drobnych, nie mówiąc o wyższych kwotach. Płatność kartą stała się w ostatnich latach tak powszechna, że w Danii zaprzestano drukowania banknotów. W Polsce użycie gotówki w transakcjach wynosi około 39 procent, a dla porównania w Szwajcarii to zaledwie 4,5 procent.
Sieć naszym drugim domem

Coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do Internetu. To właśnie online poznajemy nowych ludzi, pracujemy, płacimy rachunki czy robimy zakupy. Rozwiązań, które uwolnią nas od użycia gotówki pojawiło się w ostatnich latach kilkadziesiąt. Według danych Izby Gospodarki Elektronicznej, bezgotówkowe formy płatności wybiera w Polsce aż 56 procent konsumentów. Polacy przyzwyczaili się już do kupowania w sieci biletów do kina, ubrań czy kosmetyków. Coraz mocniej rozwija się także trend zamawiania jedzenia online. Z takiej opcji korzystają osoby, które na gotowanie nie mają czasu, nie lubią tego robić lub po prostu chcą zjeść coś smacznego z dobrej restauracji.

– Możliwość wybrania odpowiedniej kuchni świata z blisko 3000 dostępnych w naszej ofercie restauracji i otrzymania dostawy pod drzwi coraz częściej przekonuje klientów do korzystania z oferty serwisu PizzaPortal.pl. Dużą zaletą jest również opcja płatności kartą u dostawcy lub przez Internet, które wprowadziliśmy wraz ze startem portalu. Obecnie rozwiązanie to jest dostępne także z poziomu aplikacji mobilnej, dzięki czemu można zamówić jedzenie z odpowiednim wyprzedzeniem, będąc w drodze do domu, a po przyjeździe zastać je pod drzwiami. Płatności bezgotówkowe są nie tylko udogodnieniem dla użytkowników portalu, ale także dla dostawców, którzy nie muszą szukać drobnych w portfelu, by wydać resztę – mówi Bartosz Sala, prezes PizzaPortal.pl.

Bezpieczeństwo i oszczędność czasu

Ogromną popularnością cieszą się także inne rozwiązania, które nie tylko pozwalają na dokonywanie płatności elektronicznych, ale też znacznie przyspieszają proces transakcji. Należą do nich wszelkie systemy szybkich płatności. Aby zapłacić za zakupy online, można skorzystać z transferu pieniężnego, co oznacza, że automatycznie zostaniemy przeniesieni na stronę logowania banku. Po uzupełnieniu loginu i hasła, dokonamy płatności. Proces robienia internetowych zakupów upraszczają też i skracają takie rozwiązania jak wdrożony niedawno m.in. przez PizzaPortal.pl Visa Checkout. – Podczas rejestracji w serwisie podajemy adres dostawy i numer karty, a potem, przy każdej kolejnej wizycie, wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto, by dokonać płatności. Brak konieczności posiadania przy sobie karty czy każdorazowego wpisywania ciągu cyfr, to duże udogodnienie dla użytkowników – dodaje Bartosz Sala.
Nad bezpieczeństwem transakcji realizowanych poprzez Visa Checkout czuwa wielopoziomowy system zabezpieczeń. Nie musimy więc martwić się o to, że nasze dane trafią w niepowołane ręce.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *