narodziny

Isabelle Dillmann, W sercu chaosu.

Informacja prasowa z dnia 03.01.2018 r. Isabelle Dillmann, W sercu chaosu. Dramat chrześcijan na Bliskim Wschodzie, liczba stron: 208, cena: 39,90 zł, ISBN: 978-83-8065-120-3 W

Informacja prasowa z dnia 03.01.2018 r.

Isabelle Dillmann, W sercu chaosu. Dramat chrześcijan na Bliskim Wschodzie, liczba stron: 208, cena: 39,90 zł, ISBN: 978-83-8065-120-3

W trosce o pokój na świecie

Papież Franciszek niemal codziennie apeluje o pokój na świecie i o otwarcie serc dla ludzi uciekających z miejsc dotkniętych wojną. Wydawnictwo Świętego Wojciecha opublikowało kolejną książkę W sercu chaosu, która przybliża Europejczykom sytuację na Bliskim Wschodzie, to również głos w dyskusji
w temacie uchodźców

W sercu chaosu. Dramat chrześcijan na Bliskim Wschodzie to „wywiad-rzeka” francuskiej dziennikarki Isabelle Dillmann z Bechara Boutros Rai – maronickim patriarchą Antiochii i całego Wschodu. W rozmowie z dziennikarką patriarcha po raz pierwszy daje jedyne w swoim rodzaju świadectwo i niezwykle ważną analizę tragicznej sytuacji chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie. Opowiada o liczącej dwa tysiące lat historii chrześcijaństwa na tych ziemiach i o jego historycznych relacjach z islamem.
Patriarcha Rai równie odważnie wypowiada się na temat geopolityki regionu, ISIS, Izraela oraz gry, jaką na tym terenie prowadzą obce mocarstwa. Nie popadając w dyplomatyczną retorykę, wzywa wszystkich chrześcijan Wschodu, by trwali na swoich ziemiach. Daje tym samym świadectwo niezłomnej wiary i niezwykłej siły wewnętrznej.
Warto w tym miejscu przytoczyć słowa patriarchy: Mówię to jednogłośnie z papieżem Franciszkiem: nie wyobrażamy sobie Bliskiego Wschodu bez chrześcijan; chrześcijanie od ponad dwóch tysięcy lat wyznają tutaj Jezusa i mają pełne prawo do praktykowania swojej religii i kultywowania swoich tradycji w świecie arabskim, którego część stanowią.
Książka W sercu chaosu została opatrzona Wstępem pióra o. Zygmunta Kwiatkowskiego autora reportażu Za daleki Bliski Wschód, która ukazała się w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Świętego Wojciecha. To niekłamany autorytet w tej dziedzinie, ponieważ na Bliskim Wschodzie spędził ponad 30 lat, jako misjonarz. Ojciec Kwiatkowski przekonuje, że jest to lektura obowiązkowa dla dziennikarzy oraz europejskich polityków.
W sercu chaosu ukazuje się w serii „Wyobraźnia Dialogu”, która jest odpowiedzią na widoczną w naszym stuleciu potrzebę rozwoju sztuki myślenia dialogicznego, cierpliwego
i odważnego tworzenia kultury dialogu na miarę problemów trzeciego tysiąclecia. To kolejny tom w tej niezwykle cenionej serii, ostatni Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? Prof. Jana Grosfelda doczekał się nominacji do prestiżowej Nagrody im. Jana Długosza.

O autorach:

Bechara Boutros Rai, Libańczyk, doktor prawa kanonicznego, maronicki patriarcha Antiochii i całego Wschodu, kardynał Kościoła rzymskokatolickiego, członek Papieskiej Rady ds. Kultury oraz Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej i Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich. Promotor dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego w krajach arabskich. W Libanie za swojego przywódcę duchowego uważają go nie tylko chrześcijanie, lecz także muzułmanie.

Isabelle Dillmann, dziennikarka znana z obszernych wywiadów, które przeprowadziła z przywódcami państw i wielkimi osobistościami tego świata, takimi jak Matka Teresa, Jan Paweł II, Dalajlama, książę Sadruddin Aga Khan, Hamid Karzai, Rafik Hariri. Współpracuje z wieloma znaczącymi pismami – francuskimi, włoskimi, amerykańskimi. Uhonorowana Złotym Piórem Wolności, nagrodą przyznawaną przez World Association of Newspapers and News Publishers.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *