narodziny

E Allora? Czas na Dni Pizzy

Informacja prasowa Wrocław, 15.02.2018

Popularna pod każdą szerokością geograficzną, wnosi w zwykłą codzienność włoski żar i pasję, a w dodatku dostępna jest o każdej porze dnia i nocy. Bohaterka, do której niepodzielnie należeć będą najbliższe dwa tygodnie. Powszechnemu świętowaniu pizzy przewodzi Pyszne.pl, dzieląc się swoją sekretną wiedzą na temat najlepszej pizzy i miejsc, z których możemy ją zamówić.
W ubiegłym roku w Polsce zamówionych zostało około 100 tysięcy pizz – w restauracjach, online, telefonicznie. Kosztowały one łącznie niemal 4 miliardy zł. Według danych serwisu Pyszne.pl, pizza jest najczęściej zamawianym daniem w Polsce i Austrii, w Niemczech i Belgii zajmuje zaś zaszczytne drugie miejsce. To nieskomplikowane, a jednocześnie kosmopolityczne danie zajmuje należne sobie miejsce niemal w każdej kulturze, poczynając od Europy, poprzez obie Ameryki i Azję, po Afrykę. Jej nazwa brzmi jednakowo po polsku, w języku chińskim i Suahili.
Pizza łączy ludzi
Pizza narodziła się we Włoszech i reprezentuje to, co w tym kraju kochamy najbardziej. Prostotę w najszlachetniejszym wydaniu, której urokowi ulegnie każdy, kto go posmakuje. Nierozłącznym elementem włoskiego dolce vita jest też dzielenie się przyjemnością jedzenia z innymi. Słynne jest umiłowanie Włochów do całonocnych rozmów z bliskimi i przyjaciółmi, przerywanych salwami śmiechu. Oto jeden z najprostszych, a zarazem najdoskonalszych sposobów wyrażania radości życia.

Wiedzą o tym mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Łodzi, gdzie pizza jest najczęściej zamawianym daniem. Ulubiona pizza w Polsce to Capricciosa, tuż za nią plasują się Salami i Margherita. Pizza nie bez powodu kojarzy się przede wszystkim z czasem intensywnych kontaktów towarzyskich. Potwierdzają to także liczby. Zamówienia pizzy w godzinach wieczornych są trzykrotnie większe niż w godzinach lunchowych. Do tego aż 35%-45% z nich przypada w weekendy.
Druga połowa lutego stanie się za sprawą Pyszne.pl jednym wielkim świętem. Dni Pizzy potrwają od 15 do 28 lutego. Najemy się w tym czasie do woli pizzy w najróżniejszych rodzajach. Cenne wskazówki znajdziemy na www.pyszne.pl/dni-pizzy. Zwycięzcy konkursu organizowanego we współpracy z Coca-Cola zero sugar zabiorą ukochaną osobę na wycieczkę do Włoch. Inni szczęściarze będą mieli okazję zaprosić kilkoro znajomych na wspólne warsztaty robienia pizzy.

Przy okazji Dni Pizzy warto wypróbować najlepiej oceniane przez użytkowników Pyszne.pl restauracje serwujące pizzę w Polsce:
1. Pizza Winchester w Krakowie
2. Pizzeria Muzyczna we Wrocławiu
3. Pizza Enigma w Warszawie
4. Raptorius Pizzera w Poznaniu
5. Pizzeria Piosar w Łodzi

* * * * *

O Pyszne.pl
Marka Pyszne.pl należy do Takeaway.com – jednego z największych na świecie serwisów do zamawiania jedzenia online, współpracującym z ponad 31.000 restauracji, w tym ponad 5.000 w Polsce. Misją Takeaway.com jest łączenie klientów z restauracjami poprzez serwis, oferując szeroki wybór jedzenia. Spółka współpracuje głównie z restauracjami świadczącymi dowóz we własnym zakresie. Oprócz tego Takeaway.com oferuje w 24 europejskich miastach dowóz dla restauracji, które nie realizują go we własnym zakresie.
Założona w 2000 roku grupa szybko wzrosła i stała się wiodącym serwisem do zamawiania jedzenia online w Europie Kontynentalnej, działającym w Holandii, Belgii, Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii, Luksemburgu i Portugalii. W ciągu 12 miesięcy do 30 czerwca 2017, Takeaway.com przetworzyło prawie 59 milionów zamówień, złożonych przez 10,2 miliona unikalnych użytkowników.
Zatrudniająca ponad 900 pracowników grupa, zanotowała obroty wysokości 1.126 milionów euro i dochód wysokości 139 milionów euro, w ciągu dwunastu miesięcy do 30 czerwcu 2017. Grupa Takeaway.com zadebiutowała na giełdzie Euronext Amsterdam (AMS: TKWY).
Więcej informacji: https://corporate.takeaway.com/media/press-releases-news/

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *