Wakacje

W roku 2015 sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem

W roku 2015 sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem
W roku 2015 sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje samochodem ? zajmujemy pod tym względem drugie miejsce

W roku 2015 sześciu na dziesięciu Polaków pojedzie na wakacje samochodem

Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają na wakacje samochodem ? zajmujemy pod tym względem drugie miejsce w Europie, wyprzedzają nas tylko Francuzi. W tym roku aż sześciu na dziesięciu naszych rodaków planuje pojechać na urlop autem. Kraje cieszące się największą popularnością wśród zmotoryzowanych turystów to Czechy i Niemcy. Ponadto Polacy bardzo chętnie robią zakupy na wakacjach, wypełniając bagażnik samochodu pamiątkami, jedzeniem i winem. Takie wnioski można wyciągnąć z ?Raportu na temat podróży samochodem na wakacje 2015? – badania zwyczajów wakacyjnych, przeprowadzonego na zlecenie Stena Line.
raport_Stena_Line_01

raport_Stena_Line_02

raport_Stena_Line_03

raport_Stena_Line_04

raport_Stena_Line_05

raport_Stena_Line_06

raport_Stena_Line_07

raport_Stena_Line_08

raport_Stena_Line_09
Raport bazuje na statystycznym zestawieniu danych zebranych od 1000 osób, które odpowiadały na pytania dotyczące podróżowania. Zgodnie z jego wynikami wakacyjne wyjazdy autem to forma wypoczynku bliska sercu Polaków. W tym roku aż sześciu na dziesięciu Polaków (czyli 60%) wyjedzie na urlop samochodem. Czechy i Niemcy to kraje, które planuje odwiedzić największa liczba rodaków – po 22% każde z tych państw. Niżej na liście popularnych miejsc plasują się Chorwacja i Włochy, wybrane przez odpowiednio 16% i 12% respondentów. Często wymieniane przez respondentów są również Austria i Węgry.

Wielu Polaków woli wyjazd na wakacje samochodem w porównaniu do innych środków transportu. 78% ankietowanych odpowiedziało, że podróżowanie samochodem daje im swobodę oraz większą elastyczność. Sześciu na dziesięciu respondentów uważa, że największą zaletą podróży samochodem jest możliwość dotarcia do miejsc mało popularnych. Inną korzyścią samochodowych eskapad jest możliwość zrobienia większych zakupów. Pamiątki, jedzenie i lokalne delikatesy, wino i piwo to najczęściej kupowane produkty.

Ankietę na temat podróży przeprowadzono również wśród mieszkańców innych krajów. W tegorocznej ankiecie uwzględniono w sumie dziewięć państw, między innymi Niemcy, Szwecję, Wielką Brytanię i Francję.

? W tym roku, na wszystkich rynkach gdzie działa Stena Line, przeprowadziliśmy badanie na temat wyjazdów samochodem na wakacje. Okazało się, że Polacy bardzo lubią podróżować autem na urlop, a wyprzedzają nas w tym tylko Francuzi ? siedmiu na dziesięciu mieszkańców Francji wybiera się w tym roku na wakacje po Europie autem. Polacy natomiast wybierają inne cele podróży niż pozostałe badane przez nas grupy.? mówi Pedro Canchaya-Kralewski, Head of Travel Poland & Baltic Markets.

Poniżej znajdują się częściowe dane statystyczne z przeprowadzonego badania. Cały raport dostępny jest na poniższej stronie:

http://www.mynewsdesk.com/se/stena_line

O ankiecie: Badanie przekrojowe reprezentatywne dla całego kraju zostało przeprowadzone przez firmę Norm w lutym 2015 roku. 1000 osób w wieku od 18 do 65 lat odpowiadało na pytania poprzez panel internetowy.

Czy planuje Pan(i) wyjechać samochodem na urlop w 2015 roku?
Razem
Tak 60 procent
Nie 13 procent

Przez które kraje planuje Pan(i) jechać lub które odwiedzić podczas zbliżających się wakacji samochodem?
Razem
Czechy 22 procent
Niemcy 22 procent
Chorwacja 16 procent
Włochy 12 procent
Austria 12 procent
Węgry 11 procent
Francja 8 procent

Jakie są główne powody decyzji o wyjeździe na urlop właśnie samochodem?
Razem
Większa swoboda i elastyczność 78 procent
Możliwość dotarcia w miejsca mało popularne wśród innych ludzi 59 procent
Możliwość zrobienia większych zakupów 52 procent
Większa przyjemność podróży 44 procent
Upodobanie do jazdy samochodem 37 procent

Co kupuje Pan(i) najczęściej podczas wakacji, w celu zabrania do domu?
Razem
Pamiątki 66 procent
Jedzenie i lokalne delikatesy 45 procent
Wino 31 procent
Piwo 24 procent
Alkohole wysokoprocentowe 24 procent
Odzież i akcesoria 24 procent
Okazje na wyprzedażach 24 procent
Perfumy 21 procent
Kto najchętniej wyjeżdża na wakacje samochodem?

Francuzi 66 procent
Polacy 60 procent
Niemcy 58 procent
Holendrzy 42 procent
Szwedzi 30 procent
Norwegowie 28 procent
Brytyjczycy 28 procent
Duńczycy 24 procent
Irlandczycy 23 procent

Trochę więcej o Stena Line
Stena Line jest szwedzkim koncernem promowym, z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 23 trasach, posiada ponad 40 promów, zatrudnia blisko 6000 pracowników. Roczne obroty koncernu przekraczają 10 mld koron szwedzkich. Przewozy wynoszą rocznie: ponad 14 mln pasażerów, 3 mln samochodów osobowych oraz 1,9 mln jednostek frachtowych (ciężarówki, naczepy itp.).
W Polsce Stena Line jest obecna od dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji. Co roku tę trasę przemierza około pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków: Stena Vision i Stena Spirit. Trzeci statek na linii, Stena Baltica, jest przeznaczony głównie do przewozu ładunków.
Stena Line jest częścią grupy Stena Sphere należącej do rodziny Olsson. Poza przewozami promowymi, grupa zajmuje się m.in. żeglugą, wydobyciem ropy naftowej, recyklingiem, obrotem nieruchomościami. Obroty całej grupy Stena Sphere sięgają 58 mld koron szwedzkich rocznie. Stena Sphere zatrudnia 19 000 pracowników na całym świecie.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *