Społeczeństwo

Znany profesor z London School of Economics odwiedził Gdańsk i Olivia Business Centre

Znany profesor z London School of Economics odwiedził Gdańsk i Olivia Business Centre
Profesor Ian Angell z London School of Economics odwiedził Gdańsk. Wizyta medialnego naukowca była efektem ścisłej współpracy Olivia Business Centre, Miasta Gdańska, Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. Podczas trzydniowego pobytu w Gdańsku prof. Ian Angell podzielił się swoją wiedzą ze studentami i biznesmenami.Zaproszony do Gdańska przez cztery najważniejsze trójmiejskie instytucje ze świata biznesu, nauki i polityki, profesor Ian Angell zabrał wszystkich chętnych w rejs pod prąd. Tryskający energią naukowiec wygłosił dwa wykłady na Uniwersytecie Gdańskim i jeden na Politechnice Gdańskiej. Ian Angell wystąpił także na eleganckiej gali w Olivia Sky Club, w której wzięli udział trójmiejscy biznesmeni.- Poznałem profesora osobiście kilka lat temu. Jego wystąpienia zawsze są kontrowersyjne, ale wesołe. Mam nadzieję, że udało mu się skłonić młodych ludzi do refleksji – mówi Jake Jephcott, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Olivia Business Centre.- Było mi miło, że podczas moich wykładów nie było pustych krzeseł. Mogę mówić godzinami, dlatego ucieszył mnie fakt,

Profesor Ian Angell z London School of Economics odwiedził Gdańsk. Wizyta medialnego naukowca była efektem ścisłej współpracy Olivia Business Centre, Miasta Gdańska, Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. Podczas trzydniowego pobytu w Gdańsku prof. Ian Angell podzielił się swoją wiedzą ze studentami i biznesmenami.

Zaproszony do Gdańska przez cztery najważniejsze trójmiejskie instytucje ze świata biznesu, nauki i polityki, profesor Ian Angell zabrał wszystkich chętnych w rejs pod prąd. Tryskający energią naukowiec wygłosił dwa wykłady na Uniwersytecie Gdańskim i jeden na Politechnice Gdańskiej. Ian Angell wystąpił także na eleganckiej gali w Olivia Sky Club, w której wzięli udział trójmiejscy biznesmeni.

Poznałem profesora osobiście kilka lat temu. Jego wystąpienia zawsze są kontrowersyjne, ale wesołe. Mam nadzieję, że udało mu się skłonić młodych ludzi do refleksji ? mówi Jake Jephcott, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Olivia Business Centre.

Było mi miło, że podczas moich wykładów nie było pustych krzeseł. Mogę mówić godzinami, dlatego ucieszył mnie fakt, że studenci nie bali się zadawać pytań. Niektóre moje poglądy w sprawach polityki i pieniędzy są brutalne, ale logiczne i prawdziwe. Moim celem jest wyostrzenie młodych umysłów ? powiedział Ian Angell.

Jako futurolog, Ian Angell wypowiadał się na przeróżne tematy. Były wśród nich pieniędze, podatki, polityka, informatyka, szeroko rozumiane bezpieczeństwo, niewłaściwe wykorzystywanie sztucznej inteligencji przez wielkie firmy, marketing i strategie sprzedażowe. Podczas gali w Olivia Sky Club Ian Angell podkreślał, że nieważne jak zrobotyzowana zostanie praca, ludzki talent i umysł zawsze będą najbardziej pożądanym dobrem, należy im jednak stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju.

Prof. Angell jest pierwszą ze znanych osób które w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zaprosimy do odwiedzenia Gdańska. Naszym kolejnym gościem będzie Derek Redmond, jeden z najszybszych ludzi na świecie na przełomie lat 80. i 90., oraz uczestnik dramatycznego biegu podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku ? dodaje Jake Jephcott.

————————————————————–

Prof. Ian Angell ? futurolog i guru IT. Jego kontrowersyjne, konstruktywne i radykalne opinie nie pozostawiają publiczności obojętną. Ian Angell jest konsultantem znanych polityków, autorem wielu książek i medialnym komentatorem rzeczywistości. Doradzał m.in. UNESCO i Rosyjskiemu Ministerstwu Nauki. Udziela wywiady największym zagranicznym stacjom telewizyjnym (BBC, CNN, SKY?) oraz gazetom (The Times, The Guardian, The Independent?). W latach 1986-2011 zajmował stanowisko profesora systemów informatycznych London School of Economics.

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Olivia Business Centre. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *