Społeczeństwo

Świąteczna niespodzianka “Świeć się z Energą”

Świąteczny śpiew, śnieg padający przy 10 stopniach Celsjusza i rozświetlone dekoracje zaskoczyły Warszawiaków przy Pałacu Staszica 19 grudnia. W ten sposób Grupa Energa wspólnie z urzędem miasta Warszawa postanowiła przypomnieć wszystkim o magii świąt i zachęcić do udziału w corocznym świątecznym plebiscycie "Świeć się z

Świąteczny śpiew, śnieg padający przy 10 stopniach Celsjusza i rozświetlone dekoracje zaskoczyły Warszawiaków przy Pałacu Staszica 19 grudnia. W ten sposób Grupa Energa wspólnie z urzędem miasta Warszawa postanowiła przypomnieć wszystkim o magii świąt i zachęcić do udziału w corocznym świątecznym plebiscycie “Świeć się z Energą”.

“Świeć się z Energą” to coroczny konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne. Zimowa zabawa składa się z trzech konkursów: ogólnopolskiego plebiscytu miast, konkursu na najlepiej udekorowaną galerię oraz konkursu fotograficznego dla osób indywidualnych. W VI edycji zabawy bierze udział już ponad 200 miejscowości i 80 galerii handlowych.

Blask fleszu z lampy błyskowej wyzwolony przez jednego z przechodniów zapoczątkował serię kolejnych wydarzeń. Najpierw ukazały się oświetlone choinki, pojawił się śnieg, a rozświetlony chór gospel zaczął śpiewać świąteczną piosenkę. Część zaskoczonych przechodów dało się ponieść atmosferze pełnej świateł i pozytywnej energii. Wiele osób robiło zdjęcia i kręciło filmiki swoimi smartfonami. Po odśpiewaniu kolędy chór zniknął, a choinki zgasły. Jednak tego wieczoru akcja powtarzała się jeszcze kilka razy.

Film dokumentujący akcję można zobaczyć na SwiecSie.pl  i youtube.com/grupaenerga  

Wydarzenie w Warszawie i film dokumentujący akcję mają zachęcić wszystkich Polaków do robienia świetlistych zdjęć oraz głosowania na miejscowości biorące udział w plebiscycie na najładniej świątecznie oświetlone miasto w Polsce. Oddanie głosu jest wyrazem docenienia przez mieszkańców upiększania przestrzeni publicznej, ale również umożliwia pomoc najbardziej potrzebującym. Zwycięskie miasta otrzymają wsparcie w postaci wartościowego sprzętu AGD przeznaczone na cel charytatywny.

Wszystkie działania prowadzone wokół “Świeć się z Energą” łączy staranie, aby w tym jedynym, wyjątkowym okresie w roku wszystko wokół nas tworzyło magiczny rozświetlony świat pełen pozytywnej energii, który pamiętać będziemy jeszcze długo po świętach.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Świeć Się z ENERGĄ. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *