Społeczeństwo

Toruń świętuje w czerwcu!

Koncerty muzyczne, piknik rodzinny na Błoniach Nadwiślańskich, uroczyste odsłonięcie kolejnych „katarzynek” w Piernikowej Alei Gwiazd — podczasŚwięta Miasta od 20 do 24 czerwca w Toruniu odbędzie

Koncerty muzyczne, piknik rodzinny na Błoniach Nadwiślańskich, uroczyste odsłonięcie kolejnych ?katarzynek? w Piernikowej Alei Gwiazd ? podczasŚwięta Miasta od 20 do 24 czerwca w Toruniu odbędzie się wiele imprez artystycznych, edukacyjnych i plenerowych.

Najciekawsze zjawiska muzyczne minionych dwunastu miesięcy w czterech kategoriach: wykonawca, płyta, nadzieja, DJ roku poznamy podczas koncertu ?Toruńskie Gwiazdy?, który odbędzie się w piątek (20 czerwca) o godzinie 18.00 na Rynku Staromiejskim. Muzyką Toruń będzie rozbrzmiewał także w sobotę (21 czerwca) ? od godziny 13.00 do 22.00, w obrębie Starego Miasta, w ramach Święta Muzyki odbędzie się wiele różnorodnych, otwartych dla publiczności koncertów muzycznych. Wykaz punktów muzycznych można znaleźć w serwisie internetowym wydarzenia.

Mocnym punktem programu będzie energetyczny występ ?L?ombelico del Mondo?, żywiołowej grupy perkusyjnej z Sochaczewa, grającej sambę i rytmy zachodniej Afryki. Podczas Święta Muzyki wystąpią popularne toruńskie zespoły: ?Paraliż Band?, ?Gribojedow?, ?Barowe Żywioły? ? zapowiada Paweł Kossakowski z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Bardzo ciekawie zapowiada się także sobotni piknik rodzinny na Błoniach Nadwiślańskich, podczas którego wystąpi zespół ?Strachy na Lachy?. Tego samego dnia o godzinie 20.00 rozpoczną się regaty ósemek wioślarskich ze sternikiem o puchar Prezydenta Miasta Torunia. Bardzo ciekawie zapowiada się także II Toruńska Noc Muzealna, która rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00.

Tradycyjnie w czerwcu podczas obchodów Święta Miasta odsłaniane są mosiężne tabliczki z autografami w kształcie toruńskich pierników ?katarzynek?, które są umieszczane w granitowych płytach chodnika przed Dworem Artusa na Rynku Staromiejskim, tworząc Piernikową Aleję Gwiazd. Odsłanianie ?katarzynek? zawsze ma charakter widowiskowej gali.

Tegoroczni laureaci Piernikowej Alei Gwiazd ? popularna aktorka Katarzyna Żak i zespół muzyczny ?Kobranocka? ? dołączą do znanych torunian uhonorowanych tym wyróżnieniem, między innymi Grażyny Szapołowskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej i Bogusława Lindy ? mówi Przemysław Draheim z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Piernikową Aleję Gwiazd poprzedzi recital Katarzyny Żak, który odbędzie się o godzinie 17.30 w Dworze Artusa. Drugi z laureatów ? zespół ?Kobranocka? wystąpi po uroczystym odsłonięciu ?katarzynek?. Koncert zespołu na Rynku Staromiejskim planowany jest o godzinie 21.30.

Podczas ostatniego dnia Święta Miasta, we wtorek 24 czerwca o godzinie 20.00 na Rynku Staromiejskim odbędzie się inauguracja XVIII Międzynarodowego Festiwalu ?Europa?Toruń. Muzyka i Architektura?. Koncert zabrzmi pod batutą jednej z najbardziej rozpoznawalnych osobowości świata muzycznego ? maestro Macieja Niesiołowskiego.

Z pełnym programem Święta Miasta można zapoznać się w serwisie www.kulturalnelato.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *