Społeczeństwo

Technologie nowej generacji na Europejskim Forum Samsung 2015

Podczas Europejskiego Forum Samsung 2015 w Monako, firma prezentuje swoje najnowsze produkty, w tym m.in. 88-calowy telewizor Samsung SUHD, nowe rozwiązania audio i foto. Jedną z atrakcji Forum będą inteligentne sprzęty AGD zaprojektowane we współpracy z doświadczonymi szefami kuchni skupionymi wokół Samsung Club des Chefs.

Telewizor SUHD, czyli niedościgniona jakość obrazu

W Monako Samsung po raz pierwszy w Europie zaprezentuje wygięty, 88-calowy telewizor JS9500 wykorzystujący autorską technologię wyświetlacza nanokrystalicznego i inteligentny silnik remasteringu SUHD. Ten niezwykły telewizor zapewnia najwyższą jakość obrazu o wspaniałym kontraście, jasności, żywych kolorach i wysokiej szczegółowości detalu. To milowy krok w rozwoju technologii UHD. Obce są mu ograniczenia typowe dla starszych wyświetlaczy, dzięki czemu zapewnia doskonałą jakość obrazu, niezwykle głęboki kontrast, olśniewającą jasność i spektakularne kolory.

Nanokrystaliczny półprzewodnik telewizora SUHD TV wykorzystuje światło emitowane przez niebieskie diody LED do precyzyjnego odwzorowania barw. Technologia ta pozwala uzyskać szeroką gamę bardziej naturalnych kolorów, znacznie lepszą niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów. Silnik remasterujący SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu ograniczenia dodatkowego zużycia energii, oferując optymalny kontrast i pozwalając na uzyskanie głębokiej czerni i większej jasności. Liczbę punktów dopasowania koloru zwiększono dwukrotnie z myślą o niezwykle wiernym odwzorowaniu barw.

We współpracy ze studiem 20th Century Fox firma Samsung optymalizuje filmy, by zapewnić jakość właściwą SUHD i dostarczyć użytkownikom jak najlepsze wrażenia podczas ich oglądania.  Niedawno firma Samsung połączyła siły z firmą Fox Innovation Lab w celu dokonania remasteringu gorąco przyjętego filmu Życie Pi na potrzeby telewizora SUHD, na którego ekranie kolory maja być żywsze i bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej.

Od tego roku wszystkie nowe telewizory Smart TV firmy Samsung będą wykorzystywały system Tizen, który zapewni jeszcze szybsze uruchamianie się telewizora i ułatwi współpracę ze smartfonami. Tizen zapewni też programistom solidniejszą i łatwiejszą w obsłudze platformę do tworzenia nowych aplikacji.

Samsung wprowadzi na rynek trzy serie telewizorów SUHD – JS9500, JS9000 i JS8500 – o przekątnych ekranu od 48 do 88 cali.

Nowe urządzenia Audio klasy premium

Samsung wprowadzi również na europejski rynek innowacyjne produkty audio zapewniające użytkownikom bardziej dynamiczne, przestrzenne doznania dźwiękowe. Nowe laboratorium dźwiękowe firmy Samsung mieszczące się w Kalifornii opracowało niezwykłe pod względem wyglądu i parametrów akustycznych głośniki WAM7500/6500. Dzięki zastosowaniu technologii ring radiator firmy Samsung, zapewniają one rozchodzenie się dźwięku w promieniu 360 stopni. Unikatowa soczewka akustyczna umożliwia rozprzestrzenianie się dźwięku we wszystkich kierunkach, w pionie i w poziomie.

W Monako będzie można zobaczyć także całą gamę nowych, zakrzywionych soundbarów przeznaczonych do współpracy z wygiętymi telewizorami SUHD, UHD i Full HD firmy Samsung. Doskonałym przykładem tej linii urządzeń jest soundbar HW-J8500, stanowiący dopełnienie dla zakrzywionych telewizorów o przekątnej ekranu od 48 do 78 cali. Dzięki zastosowaniu aktywnej zwrotnicy każdy głośnik jest precyzyjnie obsługiwany przez osobny wzmacniacz. To rozwiązanie audio pozwala całkowicie zanurzyć się w 9.1-kanałowym dźwięku. Dodatkowo głośnik centralny zapewnia lepsze odwzorowanie dialogów. Zakrzywiony soundbar Samsung łączy się bezprzewodowo z telewizorem i może być wykorzystywany do przesyłania muzyki za pośrednictwem funkcji Multiroom.

Profesjonalna kuchnia w każdym domu

Samsung poszerza swoją ofertę sprzętu gospodarstwa domowego, dzięki połączeniu innowacyjnych technologii, eleganckiego wzornictwa i fachowej wiedzy szefów kuchni wyróżnionych przez przewodnik Michelin.

Przed 2 laty Samsung zaprosił najlepszych światowych szefów kuchni do współpracy z zespołem R&D w celu stworzenia nowych rozwiązań. Dzięki współpracy z Samsung Club des Chefs powstały urządzenia kuchenne, które oferują projektantom wnętrz i ich klientom wyjątkowy poziom innowacyjności, jakości i designu.

W Chef Collection ? zaprojektowanej z myślą o europejskim rynku serii urządzeń kuchennych nowej generacji ? znalazły się:

  • Lodówka Kitchen Fit, która idealnie wtapia się w każde wnętrze. Doskonałą świeżość przechowywanych w niej produktów zapewnia funkcja Precise Chef CoolingTM.
  • Technologia Gourmet VaporTM ? wykorzystana w piekarniku umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury, tak by uzyskać najlepszy smak i konsystencję potraw.
  • Wyświetlacz do płyt indukcyjnych odzwierciedla natężenia ciepła i ułatwia ustawienie odpowiedniej temperatury.
  • Zmywarka Samsung WaterWallTM ? najlepsza w swojej klasie, myje naczynia z wykorzystaniem potężnej ściany wodnej, która dociera we wszystkie zakamarki.

Nowy aparat Samsung NX500 ? idealne narzędzie dla kreatywnych i towarzyskich

Nowy aparat NX500 jest idealny do codziennego użytku. Wyposażono go w najlepszy w swojej klasie procesor obrazu DRIMe5, hybrydowy system ustawiania ostrości i wysokiej rozdzielczości matryce 28 MP BSI APS-C.

W porównaniu z tradycyjnymi matrycami CMOS, BSI jest jaśniejsza, o wiele mniej szumiąca i dokładniejsza. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy NX500 nigdy nie muszą rezygnować z najlepszej jakości zdjęcia, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Dobrze leżący w dłoni aparat NX500 oferuje łączność Bluetooth i Wi-Fi, zapewniając użytkownikom zaawansowane możliwości łączności bezprzewodowej oraz udostępniania zdjęć, na przykład w sieciach społecznościowych.

Samsung rozszerza linię smartfonów GALAXY A na rynku europejskim

Samsung rozszerzył linię GALAXY na europejskim rynku. Smartfony GALAXY A7, A5 i A3 są wyposażone w przedni aparat o rozdzielczości 5 MP, oraz w unikatowe funkcje, takie jak tworzenie animacji.

Zrobione w całości z metalu ultracienkie urządzenia GALAXY A stanowią doskonałe narzędzia dla osób wymagających wysokiej jakości w stylowym wydaniu.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *