Społeczeństwo

Studenckie projekty rozbudowy Ergo-Areny i nie tylko

Studenckie projekty rozbudowy Ergo-Areny i nie tylko
Dwie interesujące wystawy architektoniczne można będzie obejrzeć na Politechnice Gdańskiej. Na ekspozycję prac pokonkursowych dedykowanych rozbudowie Ergo-Areny zapraszamy 10 lutego do Auli Politechniki Gdańskiej. Tego samego dnia o godz. 11.00 zapraszamy na Dziedziniec im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym PG na wernisaż wystawy Dyplom Roku. Wstęp wolny!Na wystawie Dyplom Roku prezentowanych jest 40 najlepszych prac dyplomowych obronionych w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury. Tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana jak profile kształcenia katedr wydziałowych. Ekspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej aż po architekturę użyteczności publicznej. Wystawa czynna będzie do 15 lutego, w godz. 10.00-15.00.Podczas oficjalnego otwarcia wystawy Dyplom Roku poznamy autorów najlepszych prac dyplomowych. Będą to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni. Będzie też nagroda specjalna – dziekan Wydziału Architektury wręczy statuetkę „Dyplom Roku”.Poznamy również laureatów konkursu na

Dwie interesujące wystawy architektoniczne można będzie obejrzeć na Politechnice Gdańskiej. Na ekspozycję prac pokonkursowych dedykowanych rozbudowie Ergo-Areny zapraszamy 10 lutego do Auli Politechniki Gdańskiej. Tego samego dnia o godz. 11.00 zapraszamy na Dziedziniec im. Jana Heweliusza w Gmachu Głównym PG na wernisaż wystawy Dyplom Roku. Wstęp wolny!

Na wystawie Dyplom Roku prezentowanych jest 40 najlepszych prac dyplomowych obronionych w minionym roku akademickim na Wydziale Architektury. Tematyka prac dyplomowych młodych architektów jest tak zróżnicowana jak profile kształcenia katedr wydziałowych. Ekspozycja jest okazją, by pooglądać prace z architektury mieszkaniowej, morskiej i przemysłowej aż po architekturę użyteczności publicznej. Wystawa czynna będzie do 15 lutego, w godz. 10.00-15.00.

Podczas oficjalnego otwarcia wystawy Dyplom Roku poznamy autorów najlepszych prac dyplomowych. Będą to między innymi prace pretendujące do dorocznej nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich czy też do nagród prezydentów miast Gdańska, Sopotu i Gdyni. Będzie też nagroda specjalna ? dziekan Wydziału Architektury wręczy statuetkę ?Dyplom Roku?.

Poznamy również laureatów konkursu na ?Koncepcję urbanistyczno-architektoniczną rozbudowy Ergo-Areny?. Konkurs zorganizowali: Wydział Architektury PG oraz zarząd Ergo-Areny. Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Gdańska.

? Prace konkursowe powstały w ramach zajęć z projektowania w Katedrze Architektury Morskiej i Przemysłowej. Reprezentują one wysoki, profesjonalny poziom ? mówi dr inż. arch. Marek Gawdzik z Wydziału Architektury PG.

Na konkurs wpłynęło 15 prac, które obejrzeć można będzie 10 lutego w Auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej w godz. 9.00-16.00. Później wystawę oglądać będzie można w Ergo-Arenie.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *