Społeczeństwo

Sen o Warszawie… na jawie. Wkrótce rusza Warsjawa 2014

Sen o Warszawie… na jawie. Wkrótce rusza Warsjawa 2014
Już w ten weekend rusza Warsjawa – jedna z najciekawszych konferencji dla programistów w Polsce. Dwa dni warsztatów i czołowi mentorzy z kraju i zagranicy – na 7. już edycję wydarzenia z niecierpliwością czekają rodzimi pasjonaci nowych technologii.Wziąć IT na warsztatKonferencja Warsjawa to wydarzenie, które obowiązkowo gości w kalendarzu każdego, kto interesuje się programowaniem i nowymi technologiami. W tym roku impreza odbędzie się 26 i 27 września 2014 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Stefana Banacha 2 w Warszawie. Jak zapowiadają organizatorzy, grupa Warsaw Java User Group (WJUG), liczne warsztaty poruszą wszystkie aspekty programowania – począwszy od projektowania, poprzez rozwój, budowę i testowanie, aż po utrzymywanie kodu. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 550 zarejestrowanych uczestników z całej Polski, którzy ćwiczyli i rozwijali swoje umiejętności w szeregu równoległych zajęć tematycznych. W tym roku impreza po raz pierwszy potrwa 2 dni, goście wybierać zaś będą mogli w szerokiej ofercie warsztatów z zakresu

Już w ten weekend rusza Warsjawa ? jedna z najciekawszych konferencji dla programistów w Polsce. Dwa dni warsztatów i czołowi mentorzy z kraju i zagranicy ? na 7. już edycję wydarzenia z niecierpliwością czekają rodzimi pasjonaci nowych technologii.

Wziąć IT na warsztat

Konferencja Warsjawa to wydarzenie, które obowiązkowo gości w kalendarzu każdego, kto interesuje się programowaniem i nowymi technologiami. W tym roku impreza odbędzie się 26 i 27 września 2014 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Stefana Banacha 2 w Warszawie. Jak zapowiadają organizatorzy, grupa Warsaw Java User Group (WJUG), liczne warsztaty poruszą wszystkie aspekty programowania ? począwszy od projektowania, poprzez rozwój, budowę i testowanie, aż po utrzymywanie kodu. W zeszłorocznej edycji udział wzięło ponad 550 zarejestrowanych uczestników z całej Polski, którzy ćwiczyli i rozwijali swoje umiejętności w szeregu równoległych zajęć tematycznych. W tym roku impreza po raz pierwszy potrwa 2 dni, goście wybierać zaś będą mogli w szerokiej ofercie warsztatów z zakresu różnych obszarów technologii informacyjnych (w tym po raz pierwszy Ruby i Python), a także kształtowania umiejętności miękkich.

Niezmienna formuła

Pierwsza edycja Warsjawy, która miała miejsce w 2008 r., poświęcona została przede wszystkim językowi programowania Java. Obecnie impreza posiada bardziej otwarty charakter i przyciąga zainteresowanie zarówno amatorów, jak i profesjonalistów pracujących w innych środowiskach programowania, także deweloperów technologii mobilnych. To, co pozostało przez lata niezmienne, to sama formuła wydarzenia. Jak podkreślają organizatorzy, Warsjawa to konferencja organizowana ?dla programistów, przez programistów?. W całości stawia ona na zajęcia warsztatowe, wymianę doświadczeń oraz wspólne sesje programistyczne i rozwiązywanie problemów. Doświadczeni specjaliści rokrocznie gotowi są dzielić się wiedzą praktyczną z uczestnikami warsztatów. ? Z każdym rokiem impreza coraz bardziej otwiera się na nowe zagadnienia. W tym roku oprócz Javy dostępnych jest bardzo wiele ścieżek tematycznych, m.in. Agile, Scala, GameDev, Groovy, DevOps/Cloud, Terminal/Tools, Monitoring/Scalability/Performance, JavaScript czy systemy mobilne na Androida i iOS. Imprezy takie jak Warsjawa pozwalają podszkolić się w danej dziedzinie, a także zapoznać się z ofertą rekrutacyjną czołowych firm informatycznych ? podsumowuje Tomasz Krawczyński z firmy Mobica, która jest partnerem wydarzenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, udział w konferencji jest darmowy, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w salach wymagana jest rejestracja. O uczestnictwie w konkretnych warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy i listę tematów znaleźć można na stronie internetowej: http://warsjawa.pl/.


dostarczył infoWire.pl

Źródło MOBICA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *