Społeczeństwo

Przebierańcowy zawrót głowy

Przebierańcowy zawrót głowy
Nowy Rok to czas rozpoczęcia karnawału, który tym razem potrwa do 14 lutego. Nieodłącznym elementem tego okresu są zabawy przebierańców. Nic dziwnego, że już przed sylwestrem w wypożyczalniach strojów pojawiają się tłumy.W wyborze kostiumów panuje całkowita dowolność. Każdy chce zaskoczyć pomysłem i wyróżnić się z tłumu. W poszukiwaniu idealnego przebrania inspirację stanowią bajki i filmy. Popularne są stroje superbohaterów, dzieci kwiatów oraz dworskie. „Stawiamy na komizm i niepowtarzalność. Dlatego równie często zamawiane są stroje telefonu komórkowego, choinki, bobasów czy zwierzaków” – informuje Patrycja Adamowicz z wypożyczalni strojów karnawałowych Morfeusz.„W tym sezonie dla mężczyzn polecam nietypowy strój, a mianowicie przebranie damskie. Z kolei dla kobiet proponuję seksowne i atrakcyjne kostiumy piratki, Czerwonego Kapturka albo kocicy” – mówi serwisowi infoWire.pl rozmówczyni. Sam kostium jednak nie wystarczy. Ważne są również dodatki. „Strój gejszy bez peruki i odpowiedniego makijażu nie zapewni nam efektu, jakiego oczekujemy. To gadżety tworzą wizerunek i nadają

Nowy Rok to czas rozpoczęcia karnawału, który tym razem potrwa do 14 lutego. Nieodłącznym elementem tego okresu są zabawy przebierańców. Nic dziwnego, że już przed sylwestrem w wypożyczalniach strojów pojawiają się tłumy.

W wyborze kostiumów panuje całkowita dowolność. Każdy chce zaskoczyć pomysłem i wyróżnić się z tłumu. W poszukiwaniu idealnego przebrania inspirację stanowią bajki i filmy. Popularne są stroje superbohaterów, dzieci kwiatów oraz dworskie. ?Stawiamy na komizm i niepowtarzalność. Dlatego równie często zamawiane są stroje telefonu komórkowego, choinki, bobasów czy zwierzaków? ? informuje Patrycja Adamowicz z wypożyczalni strojów karnawałowych Morfeusz.

?W tym sezonie dla mężczyzn polecam nietypowy strój, a mianowicie przebranie damskie. Z kolei dla kobiet proponuję seksowne i atrakcyjne kostiumy piratki, Czerwonego Kapturka albo kocicy? ? mówi serwisowi infoWire.pl rozmówczyni. Sam kostium jednak nie wystarczy. Ważne są również dodatki. ?Strój gejszy bez peruki i odpowiedniego makijażu nie zapewni nam efektu, jakiego oczekujemy. To gadżety tworzą wizerunek i nadają strojowi sens? ? podkreśla Patrycja Adamowicz.

Karnawał, nazywany po staropolsku zapustami, trwa od Nowego Roku aż do środy popielcowej. Dawniej był to czas polowań oraz kuligów, jak również poczęstunków i tańców. W miastach majętne rodziny wyprawiały bale i uczty z myślą o znalezieniu najlepszego kandydata na męża dla swoich córek. Na wsi najweselej świętowano w ostatnim tygodniu karnawału ? od tłustego czwartku do tzw. kusego wtorku.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *