Społeczeństwo

Jak Polacy uczczą Dzień Kobiet?

63% Polek i Polaków lubi święto przypadające 8 marca i zamierza je uczcić. Czy niespodzianki szykowane przez mężczyzn będą zgodne z oczekiwaniami ich ukochanych kobiet?

Aż 60% panów zamierza w Dniu Kobiet obdarować partnerkę kwiatami, z kolei 10% zaplanowało romantyczną kolację przy świecach ? mówi serwisowi infoWire.pl Przemysław Kasza z Provident Polska. ?Pomysły te bardzo przypadną do gustu paniom, gdyż ponad połowa z nich spodziewa się właśnie życzeń i bukietów, natomiast 10% liczy na spędzenie czasu przy uroczystym posiłku, tylko we dwoje? ? dodaje.

Badania wykazały dużą zgodność żeńskich i męskich pomysłów na uczczenie 8 marca. Jedyną różnicą były oczekiwania dotyczące uśmiechów ? liczy na nie ok. 30% pań, a obdarowanych zostanie tylko 17%.

Nowością jest świętowanie w damskim gronie. Aż 10% kobiet zdecyduje się na tzw. babski wieczór i uda się na spotkanie z przyjaciółkami. Takie deklaracje padały jednak tylko ze strony młodych uczestniczek ankiety (do 39 roku życia).

17% kobiet potraktuje 8 marca jak zwykły dzień i nie będzie obchodzić go wyjątkowo. Główną przyczyną jest brak mężczyzny, z którym można by spędzić wolny czas. Dlatego warto docenić w tym dniu wszystkie Polki, a nie tylko te najbliższe. Bo obchodzenie ich święta jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Choć warto pamiętać, że o panie należy dbać zawsze, a nie tylko w Dniu Kobiet.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *