Społeczeństwo

Halloween to początek kostiumowego szaleństwa

Kostiumy są pożądane nie tylko w Halloween, andrzejki czy podczas karnawału. Polacy przebierają się coraz chętniej ? wypożyczamy stroje na urodziny, śluby oraz wieczory kawalerskie i panieńskie.

W nocy z 31 października na 1 listopada powszechne są stroje straszydeł, kościotrupów, szkieletów czy gnijących panien młodych. Inwencja przebierańców nie zna granic. Stroje można stworzyć samemu, kupić lub wypożyczyć ? co jest praktykowane coraz częściej. Jednak jak mówi serwisowi infoWire.pl Gabriela Stec z wypożyczalni strojów Aladyn, ?samo przebranie nie stworzy z nas postaci z piekła rodem. Nasz ubiór na pewno wzbogacą makijaż oraz dodatki?. Warto zrezygnować z masek, które choć bardzo efektowne, są niepraktyczne ? utrudniają oddychanie. Dlatego nie przetańczymy w nich całej nocy.

Popularność celtyckiego święta Halloween rośnie, jednak zabawy kostiumowe swoje apogeum przeżywają w karnawale. ?To okres, w którym wypożyczalnie strojów są najbardziej oblężone? ? podkreśla Gabriela Stec. Dlatego jeśli chcemy mieć gwarancję otrzymania kostiumu, warto go zarezerwować nawet na miesiąc wcześniej.

Moda na przebrania się zmienia. Obecnie wybieramy stroje z lat 60., 70. i 80. ? rodem z PRL-u ? lub przebieramy się za bohaterów filmowych. Na balach karnawałowych nadal jednak można spotkać księżniczki, czarownice, Indian oraz kowbojów. Z kolei na wieczorach panieńskich diabelskie rogi i kabaretki zastępują stroje w stylu lat 20. Panie sięgają po przebrania policjantki, kowbojki czy zakonnicy.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *