Społeczeństwo

Grupa Wirtualna Polska i Polskie Radio RDC we wspólnej akcji ?Mapa Dumy i Wstydu Warszawy?

Grupa Wirtualna Polska i Polskie Radio RDC we wspólnej akcji ?Mapa Dumy i Wstydu Warszawy?
Internauci Grupy Wirtualna Polska i Słuchacze Polskiego Radia RDC wspólnie tworzą „Mapę Dumy i Wstydu Warszawy”. Powstanie w ten sposób lista obiektów i zjawisk, które podziwiają i polecają mieszkańcy Warszawy oraz tych, które ich szczególnie irytują.Stale rozwijamy kontent lokalny, interesujemy się po prostu problemami miasta i jego mieszkańców. Włączenie się do akcji RDC było więc dla nas krokiem naturalnym – mówi Tomasz Jakubowski, redaktor naczelny Wawalove.pl – Na stronach najpopularniejszego stołecznego serwisu, Wawalove.pl, powstaje „Mapa Dumy i Wstydu" Warszawy, tworzona przez jej mieszkańców: internautów GWP i słuchaczy RDC. Chcemy, by to oni wspólnie decydowali o dzielnicach, w których żyją. Dzięki nim i razem z nimi pokażemy miejsca, które warto zobaczyć i

Internauci Grupy Wirtualna Polska i Słuchacze Polskiego Radia RDC wspólnie tworzą ?Mapę Dumy i Wstydu Warszawy?. Powstanie w ten sposób lista obiektów i zjawisk, które podziwiają i polecają mieszkańcy Warszawy oraz tych, które ich szczególnie irytują.

Stale rozwijamy kontent lokalny, interesujemy się po prostu problemami miasta i jego mieszkańców. Włączenie się do akcji RDC było więc dla nas krokiem naturalnym ? mówi Tomasz Jakubowski, redaktor naczelny Wawalove.pl ? Na stronach najpopularniejszego stołecznego serwisu, Wawalove.pl, powstaje ?Mapa Dumy i Wstydu” Warszawy, tworzona przez jej mieszkańców: internautów GWP i słuchaczy RDC. Chcemy, by to oni wspólnie decydowali o dzielnicach, w których żyją. Dzięki nim i razem z nimi pokażemy miejsca, które warto zobaczyć i te, w których warto być, zarekomendujemy usługi, przedszkola, szkoły? Opowiemy też o nurtujących warszawiaków problemach. Zostaną one przekazane do ratusza i będziemy starali się dopilnować, by znalazły rozwiązanie.

Sprawy, obiekty, miejsca, które stworzą interaktywną ?Mapę Dumy i Wstydu? miasta można zgłaszać w następujących kategoriach: bezpieczeństwo, przedszkola i żłobki, służba zdrowia, nieruchomości oraz zwierzęta domowe. Redakcje ? internetowa i radiowa ? podejmą i rozwiną najciekawsze tematy. Dotrą z kamerą i mikrofonem w polecane oraz najmniej lubiane zakątki stolicy, by z bliska poznać, a potem pokazać to, co jest ważne dla mieszkańców Woli, Ursynowa czy Pragi.

Łączymy siłę słowa z obrazem, który czasem pokazuje to, czego nie da się powiedzieć. W teatrze wyobraźni ? jakim w końcu jest Radio, w tej wirtualnej scenerii głównymi aktorami będą miejsca, których mieszkańcy się wstydzą lub te, z których są dumni. “Mapa Dumy i Wstydu Warszawy” to ciekawy pomysł naszego redakcyjnego kolegi Artura Ewertowskiego. Jestem pewny, że dzięki pracy jaką włożyliśmy w projekt oraz synergii słowa i obrazu uda nam się zmienić rzeczywistość na lepsze. Zwłaszcza, że reporterzy RDC, przygotowując materiały spotkali się z dużym entuzjazmem mieszkańców Warszawy. ? podkreślał Piotr Pilewski, Kierownik Redakcji Informacji w Polskim Radiu RDC.

Program poświęcony projektowi przez cały okres tworzenia mapy będzie emitowany podczas czwartkowych wydań audycji ?Poranek w RDC? o godz. 9:30. Codzienne aktualności będzie można znaleźć na łamach portalu Wawalove.pl.

Wawalove.pl to serwis internetowy dedykowany sprawom stolicy. Miesięcznie odwiedza go ponad 418 tysięcy unikalnych użytkowników, generując niemal 1,8 miliona odsłon (za: gemiusTraffic, VI 2014). Na stronach witryny codziennie publikowane są najważniejsze i najaktualniejsze informacje oraz materiały wideo dedykowane sprawom stołecznym. Wawalove.pl ma niezwykle silną społeczność internautów. Oficjalny profil serwisu na FB ma już ponad 111 tysięcy fanów.

Polskie Radio RDC to regionalna stacja radiowa nadająca w Warszawie i na Mazowszu. Dzięki procesowi dynamicznych zmian, jakim było m.in. przeformatowanie oferty RDC na profil publicystyczno-muzyczny, RDC odnotowuje systematyczny wzrost udziału w rynku radiowym (wg badań Radio Track Millward Brown). Szczególne uznanie Stacja zyskuje wśród słuchaczy miasta stołecznego. RDC nadaje w Warszawie na częstotliwości 101 FM oraz na platformie cyfrowej DAB+.

Mapa Dumy i Wstydu Warszawy


dostarczył infoWire.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *