Biblioteczka

Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie

Informacja prasowa z dnia 3.11.2017 r.

Ks. Jan Twardowski, Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie, liczba stron: 128, ISBN 978-83-8065-166-1, cena: 34,90 zł

Bo świętego nie można udawać!

Kto to jest święty? W jaki sposób dostać się do nieba? Czy święci jeszcze żyją? Na te inne pytania odpowiada nowa książka autorstwa ks. Jana Twardowskiego Przez dziurę w płocie, czyli o tym, że święci to także ludzie, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.

Ks. Jan Twardowski pisał i mówił często o świętych i świętości, podając wiele definicji, jednak wspólnym ich mianownikiem jest teza, że świętego nie można udawać. Zbiór ten próbuje odpowiedzieć wszelkie pytania związane z tym tematem, które nurtują najmłodszych. Oczywiście z ogromną dozą humoru, Autor wyjaśnia wiele zagadek jak np. Kim byli ci, których uznajemy za świętych? Czy jak żyć, by zostać świętym?
Dla małych czytelników będzie to niebiańska przygoda, z której dowiedzą się kim są świeci kanonizowani oraz tacy „niezameldowani”.

Własna droga do świętości

Celem książki jest zachęcenie dzieci do refleksji nad własną drogą ku świętości. A droga jest jedna – przytaczając słowa Autora za Aleksandrą Iwanowską we Wstępie – być dobrym, serdecznym człowiekiem, który kocha Pana Boga, nie zachwyca się własną świętością i więcej myśli o innych niż o sobie. Ks. Jan jak przewodnik pomaga odnaleźć także świętych żyjących obok nas w domu lub szkole.

Radosna seria o miłości i nie tylko

To kolejny tom w serii dla dzieci ukazujący się po takich tytułach jak: Na ostatni guzik i Serce za serce, Siedem łyżeczek ks. Jana Twardowskiego. Wyboru tekstów i ich opracowania dokonała Aleksandra Iwanowska, która podkreśla we wstępie do książki, iż jest to szczególne wydanie, bo przypadające w roku jubileuszowym dla wydawcy – 120-lecia istnienia spółki. Na niniejszą książkę składają się refleksje znane z innych publikacji Autora, a także osiemnaście tekstów prozą publikowanych po raz pierwszy.

O autorze:

Jan Twardowski (1915-2006), ksiądz katolicki, poeta, kaznodzieja. Debiutował w 1932 r. na łamach pisma młodzieży szkolnej „Kuźnia Młodych”, którego był współredaktorem (1933-35). Pierwszy tomik wierszy (Powrót Andersena) opublikował w 1937 r. W latach dziewięćdziesiątych minionego wieku znalazł się u szczytu poczytności i należy do czołówki poetów polskich. Różnorodne gatunkowo książki prozatorskie (rozważania, myśli, felietony, aforyzmy, opowiadania dla dzieci) kreują bogaty wizerunek myśliciela, filozofa, przewodnika duchowego i wybitnego kaznodziei.

Otrzymał: nagrody, m.in.: im. Brata Alberta (1978), polskiego Pen Clubu im. Roberta Gravesa (1980), Fundacji Alfreda Jurzykowskiego (Nowy Jork za 1985), im. Władysława i Nelli Turzańskich (Toronto 1995), Ministra Kultury i Sztuki (1997), Miasta Stołecznego Warszawy (1999), wydawców katolickich „Feniks” (1999), Ikar 2000, „Totus”, zwany „katolickim Noblem” (za 2001); Rady Miasta Stołecznego Warszawy (2005); Marszałka Województwa Mazowieckiego (2005); tytuły, m.in: Kawalera Orderu Uśmiechu (1996), doktora honoris causaKUL (1999); honorowego prałata Jego Świątobliwości (2003); medale, ordery, krzyże, m.in: Medal im. Janusz Korczaka (1980), Order „Polonia Mater Nostra Est” (1999), Medal Senatu Rzeczypospolitej (2000), Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (2006 pośmiertnie).

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *