Aktualności

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Poznania!

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Poznania!
Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Poznania! Już 11 października na ulice Poznania wyjdą chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w Boga. W pokojowej manifestacji

Marsz dla Jezusa przejdzie ulicami Poznania!

Już 11 października na ulice Poznania wyjdą chrześcijanie różnych denominacji, by wspólnie zamanifestować wiarę w Boga. W pokojowej manifestacji wezmą udział protestanci, katolicy i prawosławni. Ich celem będzie zwrócenie uwagi na Jezusa, który jak twierdzą, może odmienić nie tylko życie jednostki, ale również oblicze miasta bądź całego państwa.

Marsz dla Jezusa rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu A. Mickiewicza przy pomniku Dwóch Krzyży. Impreza ma mieć charakter pozytywny, a jej bogaty program przygotowano z myślą o rodzinach z dziećmi. Pochód rozpoczną motocykliści z chrześcijańskiej grupy Boanergers. Kulminacją będzie uroczysty koncert na Placu Wolności, który rozpocznie się o godz. 15 i potrwa aż do 22. Mieszkańcy Poznania będą mogli obejrzeć występ popularnego chrześcijańskiego zespołu hip-hop’owego Royal Rap. Zagra również Grzegorza Kloca, znany z zespołu Sixteen, który w 1998 r. reprezentował Polskę w międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji. Na scenie pojawią się również: Projekt Ambasador, Epic Fail, raper Justyn Czekański i Mariusz Czyż. Podczas koncertu zostanie utworzona specjalna strefa dla dzieci i młodzieży, w której odbędą się gry i zabawy przygotowane przez pedagogów z Chrześcijańskiej Szkoły Króla Dawida oraz chrześcijańskich skautów Royal Rangers. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję punktów gastronomicznych z zapleczem sanitarnym.

Zdaniem organizatorów w Polsce toczy się walka światopoglądowa, a głos zwolenników porzucenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości moralnych na rzecz pseudopostępowej liberalnej ideologii, słychać niemal we wszystkich mediach. – Marsz dla Jezusa promuje wartości, które leżą u podstaw naszej cywilizacji. Nie zmuszamy nikogo do ich wyznawania. Chcemy jedynie pokazać, że w naszym kraju żyją ludzie, dla których stanowią one życiowy fundament – twierdzi pastor Artur Pawłowski. Na trasie marszu organizatorzy zaplanowali 4 przystanki, podczas których głos zabiorą się księża i pastorzy. Duchowni poprowadzą zgromadzonych w modlitwie o mieszkańców i władze miasta. Za organizację marszu odpowiada Kościół Uliczny w Poznaniu przy aprobacie Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.

O Arturze Pawłowskim

Inicjatorem i głównym organizatorem Marszu dla Jezusa w Poznaniu jest Artur Pawłowski, polski emigrant mieszkający w Calgary, gdzie wraz z żoną prowadzi chrześcijańską służbę dla osób bezdomnych i potrzebujących o nazwie Street Church. Dzięki jego działalności co roku wydawanych jest 200 000 posiłków, a przesłanie ewangelii dociera do ludzi, którzy sami z siebie nigdy nie wybraliby się do kościoła. Owocem wspólnego zaangażowaniu Artura i jego współpracowników są liczne nawrócenia dealerów narkotyków, prostytutek, a nawet płatnych morderców (część z tych osób dotychczas pracuje w Kościele Ulicznym jako wolontariusze). Na walkę z charytatywną misją kanadyjskiego Kościoła Ulicznego miasto wydało dotąd ponad 2 mil. dolarów. Sam Artur Pawłowski otrzymał ponad 150 mandatów, 10 razy trafił do aresztu, ale nigdy nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Link do wydarzenia na Facebook’u:
https://www.facebook.com/events/440357359439214

Teledysk zespołu Royal Rap do utworu ?Do ciebie mówię?:

Teledysk do nowego utworu Grzegorza Kloca ?Powrót Łazarza?:

Rozmowa z Arturem Pawłowskim m.in. o prześladowaniu chrześcijan w Kanadzie:

Trasa Marszu dla Jezusa 2014:
Plac Mickiewicza, Św. Marcin, F. Ratajczaka, T. Kościuszki, Krakowska, Strzelecka, Podgórna, Marcinkowskiego, Plac Wolności.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *